Jachtaři si vyzdobili pokoj v olympijské vesnici

2004-08-12, zdroj ČTK
0
0

 ATÉNY - Bílé a holé pokoje v olympijské vesnici se jim nelíbily, a proto se jachtaři Michael Maier a Martin Trčka snaží všemožně svůj dočasný domov zútulnit. Na studenou dlažbu položili "peršany" a na zdech se objeví alespoň plakáty. Kytku už si Trčka u výpravy nevymodlil.

Trčka, jenž závodí ve třídě Laser, je na své první olympiádě a bydlení ve vesnici se mu líbí. "Jsem spokojen, je to super," řekl zprvu. Po příjezdu mu však pokoj připadal poněkud pustý.

"Všechno bylo bílé jak v nemocnici, tak jsme se dali do zdobení," vysvětlil, proč vytáhl Maierovi z auta koberce a položil je na zem. "Každý bez rozdílu sportu to k nám chodí obdivovat," podotkl Trčka.

Maier z třídy Finn se na kolegu naoko zlobil, že mu dva koberce z auta ukradl, ale jinak si nápad pochvaloval. "Trošku to musí mít nádech domova. Je to fajn se ráno probudit, dát si nohy na kobereček a ne na studenou podlahu," konstatoval jachtař.

Nad postele si brzy pověsí plakáty, aby se nemuseli dívat na bílou tmu na stěnách, jak to Trčka nazval. "Objednal jsem fleky na zdi," mluvil o plakátech. Ty by jim měl donést Joannis Partsalidis, který pomáhá českému týmu ve vesnici. Řek narozený v Jablonci pracuje normálně v Aténách jako technik v metru.

"Oblíbil si nás a řekl, že něco přinese. Nechtěl jsem zvířátka a ženský, tak to asi budou nějaký hrady a hory," uvedl Trčka.

Ještě by si přál na pokoj něco zeleného, ale v květináči na pokoji nic mít nebude. "Měl jsem na mysli nějaký strom, ale to už neprošlo," posteskl si Trčka. Podle něj by květiny mohly být všude, aby bylo ubytování veselejší.

Převzato z www.loh.cz

Autor: ČTK

Copyright © 2001 - 2024, All rights reserved. www.finnclass.cz Powered by exnet
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
App version: 1.2.3