Jachtaři Maierovi udělal soupeř díru do lodi

2004-08-13, zdroj ČTK
0
0
ATÉNY - Jachtaře Michaela Maiera postihla dva dny před začátkem olympijské regaty třídy Finn smůla. Těsně před čtvrteční tréninkovou rozjížďkou mu chorvatský soupeř Karlo Kuret udělal vinou neopatrnosti ráhnem díru do lodi a český závodník musel na břeh. Pořádně naštvaný Maier otvor v trupu ihned zalepil a v sobotu by měl být připraven odstartovat do první jízdy.

Jachtaři třídy Finn se řadili na startu tréninkové rozjížďky a hledali si výhodnou pozici. Maier objevil skulinku mezi loděmi a do mezery najel. "Kuret vypustil ráhno, povolil plachtu a zhoupnutím lodi mu koncem ráhna rozsekl loď," popsal ČTK trenér David Křížek nešťastný okamžik. Maier zjistil, že díra je poměrně velká, asi třikrát tři centimetry, a vrátil do loděnice.

Na vodě se občas podobný incident stane, ale často k vidění není. Kuret se za chybu omluvil. "Ale jen lehce. Takovému jezdci by se to nemělo stát," řekl Křížek.

Na břehu Jónského moře čtyřicetiletý Maier rozbité místo zevnitř vylaminoval. Dnes se vydal do maríny brzy ráno, aby pokračoval v opravě. "Přetáhne to hmotou, která se dává do forem, pak bude laminovat a leštit," řekl Křížek. Loď by měla mít po opravení stejnou váhu i vlastnosti jako předtím. "Je plně funkční na závod, žádný problém by s tím neměl být," dodal Křížek.

Maier sice přišel o tréninkovou jízdu, ale důležitou fázi na startu stihl. "Viděl, jak to tam funguje, jaká jsou znamení, na čem jezdí rozhodčí, a to je nejdůležitější," uvedl trenér.

Převzato z www.loh.cz

Autor: ČTK

Copyright © 2001 - 2024, All rights reserved. www.finnclass.cz Powered by exnet
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
App version: 1.2.5