2009-04-14, Milan Hrnčál
0
0

Tradičně dobrá organizace a příjemná atmosféra přilákala o velikonočním víkendu na Máchovo jezero rekordních třicet finnů.

Závod Haas+Sohn Rukov se bohužel nemůže počítat mezi pohárové závody, protože se odjeli jen dvě rozjížďky.

První byla za poměrně stálého větru o síle okolo 4 m/s. Druhá rozjížďka byla plná zvratů. Po prvním kole se v čele ocitl Dan Vinkl, který své pořadí neudržel a tak se ze svého prvního místa v rozjížďce na Máchově jezeře radoval junior Tomáš Hrnčál. Byla odstartována i třetí rozjížďka, ale kvůli nepřízni větru byla zrušena.

Večer jsme strávili povídáním nad výbornou grilovanou kýtou a pivem. Krásné nedělní počasí nám nepřálo. Nefoukalo a tak nezbývalo než zabalit lodě, vyhlásit výsledky a odjet domů.

Závod Haas+Sohn Rukov i Skiregattu Finn 2009 vyhrál Michal Maier a v Mácháčské lize 2008 zvítězil Ivan Rameš.

Při losování hlavní ceny, krbových kamen, se štěstí usmálo na Láďu Hyrše z Ostravy. Nezbývá, než doufat, že příště bude vítr přívětivější jak za týden na Mácháči, tak i o dalších pohárových závodech na Nových Mlýnech.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
App version: 1.2.5