Rolex Miami OCR

2003-02-03, Cintl Václav, jr.
0
0
Světový pohár si odskočil do Spojených států amerických, kde se v Miami na Floridě jel tradiční závod Rolex Miami Olympic Classes Regatta v olympijských a paralympijských třídách. Závod je hodnocen jako ISAF Grade 1.
Ve třídě Finn startovalo velmi solidních 32 lodí. Závodu se zúčastnili především závodníci z USA a Kanady, ale ve flotile bylo i pár Evropanů. Tento závod byl také comebackem pro kanadského reprezentanta Richarda Clarka, který se dva roky věnoval námořnímu jachting a byl členem vítězné posádky lodi Illbruck ve Volvo Ocean Race.
Z vítězství se radoval dánský reprezentant Jonas Hoegh-Christensen před Kanaďany Cookem a právě Clarkem. Na této regatě startovala ve třídě Evropa i česká reprezentantka Lenka Śmídová, která s přehledem vyhrála.

Americký reprezentant Bryan Boyd (USA 1140) na Rolex Miami OCR (zdroj: Internet)