Zahájení sezóny na Mácháči

2003-04-15, Cintl Václav, jr.
0
0
O uplynulém víkendu začala finařská sezóna v ČR, a to tradičním závodem Jarní pohár Finn na Máchově jezeře. Závodu předcházelo dvoudenní soustředění, ale především obrovská chumelenice. V pátek to spíš vypadalo na lyže a vytrvalé sněžení stále více vzbuzovalo nedůvěru k optimistické předpovědi na víkend.
Přesto se počasí jako mávnutím kouzelného proutku v sobotu rapidně zlepšilo a tvářilo se konečně jarně. Do závodu se nakonec přihlásilo 17 finů, což bylo vzhledem k výše uvedeným skutečnostem velmi příjemné překvapení. Závodu předcházelo křtění dvou nových "devotek". Václav Cintl senior křtil Iris VII a Jirka Hýža Vendelína III. Tak, až vám to jezdí! šampáňo jenom umocnilo výbornou náladu způsobenou oteplením a prosluněnou oblohou.
Po vyčkávání jsme krátce po poledni vyrazili na vodu. Foukal slabý východní vítr. Po startu první rozjížďky se v čele pohyboval Pavel Pumpa Fröhlich s Vencou Cintlem ml. a Jirkou Hýžou, který se posléze dostal do vedení. Na čele se postupně utvořila čtveřice Jirka Hýža, Venca Cintl, Martin Plecitý a Jirka Outrata, která s náskokem před ostatním polem s občasnými změnami udržovala zmiňované pořadí. V posledním kole při prvním raumu zůstal smolně "viset" pod ostrůvkem vedoucí Jirka Hýža a ostatní se s přicházejícím poryvem přes něj přehnali. Z tlačenice na bojce vyšel nejlépe Venca Cintl ml., který si prvenství uhlídal až do cíle. Druhý dojel těsně Jirka Outrata, třetí Martin Plecitý a čtvrtý Jirka Hýža. Celou rozjížďku provázely hluchá místa v podobě totální flauty.
Druhá rozjížďka byla odstartováno do právě takového hluchého místa a vítr přižel snad až v půlce stoupačky. Ve špici se z počátku usadil Rudolf Lidařík s Tomášem Kramářem a Jirkou Hýžou. Postupně se do boje o čelní místa zapojili i Denis Fröhlich a Roman Babický. Ve větrné loterii tentokrát přálo štěstí Jirkovi hýžovi, který vyhrál před Babanem a Rudou.
Další rozjížďka se již nejela a tak bylo pořadí po sobotě následující: první Jirka H., druhý Baban, třetí Venca C. a další nasledovali s minimálními odstupy. V neděli už vítr opustil Máchovo jezero naprosto. A tak zůstaly v platnosti výsledky. Je to pech, že počasí opět špatně načasovalo formu, protože v pondělí foukalo celý den.

Jak vidíte, počasí v patek opravdu nevypadalo přili? jachtařsky (zdroj: Fotoarchiv - Finnclass.cz)Křest lodi Iris VII Václava Cintla staršího (zdroj: Fotoarchiv - Finnclass.cz)Křest lodi Vendelín III Jirky Hýži (zdroj: Fotoarchiv - Finnclass.cz)Výsledky
Copyright © 2001 - 2024, All rights reserved. www.finnclass.cz Powered by exnet
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
App version: 1.2.5