Ski regata 13. - 14.2018

2018-01-16, Zdeněk Gebhart
0
0

Minulý víkend proběhl závod Ski regaty třídy Finn. Někteří začali závodit už v pátek s alkoholem do půl páté sobotního rána (Mimořádná linka Praha - Tokio...). Budíček byl v 9:00 do krásného slunečného rána s teplotou - 3 °C, ski bus v 10:15, směr Horní Mísečky. Částečná prohlídka trati, máza na lyže a v 11:30 ostrý start. Stopa byla velmi rychlá, první vyrazil Dan Audy, který po půl kilometru hodil ukázkového tygra. Do stoupání se ujal vedení Martin Jozíf, ale v esíčku trochu bloudil, a na vedoucí pozici se dostal Zdeněk Gebhart, který si vedení udržel asi kilometr. Nakonec do cíle dorazil jako první Martin Jozíf, druhý Honza Kraus a metr za ním bronzový Zdeněk Gebhart. Pár závodníků vynechalo ,,bójku", jeden přišel do cíle z druhé strany.

Turistická fáze byla také výživná. Pár tvrdších pádu po smršti hruškovic u Piráta. Po zavírače se někteří raději nechali odvést na skútru k Huculům. Následoval sestup po sjezdovce až na boudu. Část závodníků odpadla, jiní hledali materiál, který poztráceli po cestě, a další hráli kulečník.

Druhý den ráno probuzení do slunce, -4 °C. V 10:00 prohlídka tratě slalomu, 34 bran, rádius oblouku 13 m, na tvrdé podložce až ledu. Ředitel závodu byl Jiří Outrata, stavitel Zdeněk Gebhart, měřící jednotka Pepa Jochovič. Časy okolo 45 vteřin.

Poděkování Jiřímu Outratovi a všem, co se podíleli na organizaci, a přání brzkého uzdravení Martinu Plecitému, kterého, bohužel, bacil bacil.