Ondřej Teplý juniorským mistrem světa ve třídě Finn

2018-08-31, zdroj ČSJ, Eva Skořepová
0
0

Dnes byl poslední den mistrovství světa olympijské třídy Finn do 23 let, které začalo v pondělí 27. srpna ve slovinském Koperu. Pro nedostatek větru se již nezávodilo, a tak Ondřej Teplý, který byl po včerejšku v čele, slaví titul.

Ondřej Teplý si v závodě počínal velmi zkušeně a od prvního dne se držel na čele. Ve Slovinsku vládlo po celou dobu horké slunečné počasí se slabším větrem. „Když se odpoledne vybudují mraky nad pevninou, přijde sea breeze, která není moc silná. Hodně záleží na startu, protože je potřeba hned točit doleva. Když se nepovede start, je těžké dojet na první bójku vpředu. Můj nejbližší soupeř Španěl Joan Cardona na startech hodně riskuje a zatím mu to vychází. Já startuji více na jistotu, volím konzervativní taktiku a díky tomu, že mám skvělou rychlost na zadní vítr se mi daří vždy dotáhnout,“ popisuje Ondra dosavadní průběh závodu.

Včera oba vyhráli po jedné rozjížďce, Ondra má před Španělem náskok devět bodů a před třetím Britem Hectorem Simpsonem dokonce 24 bodů.

Dnes měly být na programu poslední dvě rozjížďky, ale vál jen velmi slabý vítr. Už se nezávodilo. A tak Ondra může slavit titul.

Výsledky:
http://2018.finnsilvercup.org/results/

Fotografie Roberta Deavese:
http://www.flickr.com/photos/finnclassphotos/

Videa:
https://www.youtube.com/user/TheFinnChannel

Copyright © 2001 - 2024, All rights reserved. www.finnclass.cz Powered by exnet
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
App version: 1.2.5