1/86

MMSR 2018 Gabčíkovo & VC Slovenska v jachtingu

19.09.2018 | Jiří Hýža

 Poprvé v historii Slovenského jachtingu se konalo MMSR (mezinárodní mistrovství Sloveské republiky) na vodním díle Gabčíkovo. Pořadatelem byl místní klub YC Dynamo, který v areálu VDG připravil skvělé zázemí pro pořádání, pro Slovensko, tak velkého závodu. S obavami po předešlých zkušenostech jsem se vydal na tento závod, ale ty byly již po příjezdu rozptýleny skvělou organizací.

2018 Finn European Masters

18.09.2018 | admin

Michael Maier skončil třetí na mistrivství Evropy veteránů třídy Finn ve Splitu. V první desítce ho doplnili ještě osmý Láďa Hyrš a desátý Martin Jozíf. Gratulujeme!

Celkové výsledky jsou dostupné tady.

2018 Rofi Pokal na Attersee

10.09.2018 | Cintl Václav

Poslední srpnový víkend se uskutečnil na Attersee předposlední pohárový závod sezóny - Rofi Pokal alias Finn Trophy Attersee. Předpověď počasí i větru nebyla moc valná a tak několik českých borců svoji účast na závodě na poslední chvíli vzdalo. I tak se ve startovním poli našlo 10 českých finařů a celkem jich bylo 37. Zpestřením byl start australského závodníka Johna Condieho, který se posléze zúčastnil i MČR, ale také především účast bývalého mistra světa Hanse Spitzauera, který podle svých slov usedl na fina po 18ti letech.

Reportáž z MMČR 2018, Kovářov

06.09.2018 | Matouš Červenka

30.8. - 2.9. se konalo na Lipně v Kovářově Mezinárodní mistrovství ČR v lodní třídě finn. sešlo se 36 lodí z šesti zemí. Česka, Slovenska, Polska, Rakouska, Nizozemska a dokonce i Austrálie. Ve čtvrtek závodníky přivítal západní až jihozápadní vítr 5 - 7 m/s. V první rozjížďce se vedení ujal Láďa Hyrš, o druhé místo soupeřili rakouský závodník Michael Gubi a Matouš Červenka a v tomto pořadí také rozjížďka skončila.

Reportáž z tréninkového kempu Lipno

05.09.2018 | Matouš Červenka

Dva dny před mistrovstvím se na Lipně sešel tréninkový kemp mladých nebo začínajících finnařů a všech, co si chtěli potrénovat pod odborným dozorem. V úterý se zúčastnilo 8 a ve středu 10 finnařu. V úterý po krátké teorii a natrimování lodí došlo na praktické cvičení na vodě při větru 5 - 7 m/s. Ve středu nefoukalo a tak se pokračovalo v teorii a v pravidlech. Velký dík patří Jirkovi Outratovi a Romanu Babickému (babanovi) za skvělé vedení kempu. Jsou to skuteční profíci. Kemp byl startem a uvítáním pro některé nové finnaře mnohdy po dlouholeté pauze od jachtingu. Tak chlapi vítejte.

Všichni účastníci budou rádi za pokračování kempu další rok. Za zorganizování děkujeme ALT Finn.

Reportáž z Veletržní regaty

05.09.2018 | Matouš Červenka

O víkendu 11. - 12.8. se na Brněnské přehradě konala Veletržní regata jako závod Moravského poháru. Díky dovoleným a špatné předpovědi se sešlo pouze 6 finnařů. Předpověď nenabízela žádné terno a tak bylo zázrakem, že se vůbec vyjelo na vodu.

Vypsání OMA CUP

03.09.2018 | Kamil Ščerba


Ve dnech 08. - 09.09 2018 se na přehradě Olešná - Palkovice uskuteční poslední letošní pohárový závod LT Finn.
Kompletní vypsání včetně mapky a možností ubytování je tady.

1/86