1/89

M.B. Keramika Pálavská regata 2019

12.05.2019 | Láďa Hirš

Rok se s rokem sešel a je to tu zase. Pálavská … 19. ročník. Co se týká organizace závodu, pořadatelů, rozhodčích, všech dobrovolníků kolem a doprovodného programu, tak na to jsme si už zvykli a nečekali nic jiného, než bezchybně odvedenou práci. Žádné chyby, žádné zmatky. Není co vytknout, není nač si stěžovat. No co se dá dělat, nezbývá než poděkovat. Díky všem a především Jankovi a Zdeňkovi Chlupovým.

Zpráva z Ceny Olešné

06.05.2019 | Kamil Ščerba

Ve dnech 27 - 28. 4. 2019 se uskutečnil tradiční závod Cena Olešné na přehradě Olešná. Účast v závodě byla poznamenaná vysokou „marodkou“ moravské finnařské elity. Závodu se zúčastnilo 5 borců – Láďa Hyrš, Zdeněk Dybal st, Petr Sedláček, a 2x Ščerba. Omluveni Vlastik Valouch – nemoc, Milan Němec nemoc, Libor Valouch práce, Zdenek Dybal ml. – neomluven! Škoda neúčasti finnařů z Hlučína.

Moravský pohár v Olomouci

23.04.2019 | Libor Valouch

Ve dnech 21. - 22. 4. 2019 se na pískovně v Chomoutově konal Jarní Závod - Memoriál Miroslava Kouřila.

Ve vypsání závodu se nacházelo více lodních tříd, prakticky (až na vyjímky jedné evropy a jedné 420) na vodě skutečně závodilo deset lodí kategorie FINN. Ranním překvapením pro „standartní“ osazenstvo se stal Vojtěch Nalezenec z Vysokomýtského klubu, děkujeme za návštěvu ;)

Pohár HAAS+SOHN - reportáž

23.04.2019 | Cintl Václav, jr.

V půlce dubna se jel na Máchově jezeře první pohárový závod sezony Pohár HAAS+SOHN, který byl rovněž druhou částí Ski regatty. A nutno dodat, že počasí se tomuto faktu trefně přizpůsobilo. Po dvou závodech odjetých v příjemných jarních podmínkách dala tento víkend o sobě paní Zima opět vědět. Ale ani ranní teploty těsně nad nulou a občasné sněžení neodradilo 25 borců od účasti v závodě. Zpestřením fotily, byla jistě účast třech polských finařů, kteří se zúčastnili i zimní části SKI Regaty.

FINN PREMIERA 2019 - reportáž

09.04.2019 | Ivan Rameš

logo.png

První dubnový víkend Jachtklub Máchova jezera uspořádal závod FINN PREMIERA 2019. Na startu se sešlo úctyhodných 16 závodníků. Předpověď slibovala typické aprílové počasí, ale nakonec svítilo po oba dva dny sluníčko. V sobotu se odjely první 2 rozjížďky za slabšího větru, který odpoledne zesiloval, a tak zbylé 2 rozjížďky se odjely ve slušném jihovýchodním větru v nárazech až 8 m/s.

Úvodní finnařská regata - NOPROSU Cup

03.04.2019 | Martin Plecitý

Na konec března slušná předpověď počasí vylákala 13 borců. A ta se potvrdila. Teplota příjemná,vítr v sobotu slabší a složitý – jedna rozjížďka + druhá přerušená, v neděli přifouklo - dvě slušné rozjížďky, pořadatel a rozhodčí rozumní. Co víc bychom si na začátek mohli přát!

POZVÁNKA NA POHÁR HAAS+SOHN

02.04.2019 | Cintl Václav, jr.

Zveme srdečně všechny finaře na úvodní díl seriálu Českého poháru, který startuje příští víkend (13. -14. dubna 2019) závodem Pohár HAAS+SOHN na Máchově jezeře. Zároveň připomínáme, že se zároveň jedná i o jachtařskou část letošního ročníku SKI Regatty. A jako tradičně proběhne na konci slosování o jedny kamna HAAS+SOHN. Dorazte, těšíme se na Vás. Za pořadatelský tým Václav Cintl ml. Vypsaní_PoharHAASSOHN2019.pdf

1/89