Aktuality

Rofi Pokal 2020, Attersee

2020-09-17, Jiří Outrata

Poslední weekend v srpnu jsme se vydali s Martinem Plecitým a Pepou Jochovičem na závod, který býval v posledních letech součástí čs. poháru. Podminky k jachtingu byly tentokrát perfektní: Teplo a krásný Rosenwind o síle 1 - 3 Beauforty od pátku až do neděle do večera, bohužel kromě neděle dopoledne. Toho totiž využil hlavní Wettfahrtleiter a závod v neděli v půl druhé ukončil, ačkoliv jsme měli odjeté pouze tři rozjíždky ze soboty. Tak jsme si šli ještě s pěti Rakušany alespon na dvě hodiny zatrénovat. V závodě zajel výborně Pepa, který nakonec skončíl druhý se stejným bodovým ziskem jako vítěz Michel Guby, mistr Ceska z roku 2018. Jinak startovalo 24 finnů, Martin skončil šestý a já desátý. Kompletní výsledkovou listinu lze najít na stránkách UYC Attersee. Neodjetých dvou rozjížděk v neděli je škoda, ale i tak to byl po sérii neodjetých závodů v létě docela zdařilý podnik.

1
0

MČR Finn 2020 - WhatsApp skupina

2020-09-15, Vladimír Zbořil
Pořadatelé Mistrovství České republiky Finn 2020, YC Kovářov, založili dočasnou diskuzní skupinu, kde se lze dozvídat průběžně informace k právě probíhajícímu mistrovství. Děkujeme.

Ke skupině MČR Finn 2020 se lze připojit naskenováním následujícího QR kódu pomocí fotoaparátu aplikace WhatsApp.
0
0

Vláďa Skalický vícemistrem evropy v kategorii GGMasters

2020-09-10, Matouš Červenka

31.8. - 6.9.2020 se v polské Gdyni konalo Mistrovství Evropy Masters současně s Open mistrovstvím Evropy (tedy všech, hlavně profesionálů). Původně se mělo jednat o dvě samostatné akce, ale vzhledem k nižší účasti z důvodu covidu se organizátoři rozhodli (i přes odpor většiny závodníků) obě mistrovství spojit v jeden závod. A tak jsme se trochu nedobrovolně ocitli na startu s olympijským vítězem, několika mistry světa a vítězi světových pohárů. Celkově se sloučené akce zúčastnilo 70 závodníků z 26 zemí. ČR reprezentoval mezi profíky Ondra Teplý a mezi masters veteráni Vláďa Skalický, Martin Kaloš a Matouš Červenka.

1
0

Pohár SNP 29. - 30.8.2020 - Šamorín, Gabčíkovo

2020-09-07, Láďa Hyrš

Další pohárový závod tohoto roku byl na Slovensku. Po neodjetých Mlýnech byla i tady předpověď větru nic moc. Na Gabčíkovu jsme nikdy nebyli, tak jsme ani neuvažovali, že bychom nejeli. Z Ostravy jsme vyrazili nejdříve směr Třinec. Kde jsme vysadili děti na víkend u babičky a dědy. Cestou po slovenské D jednotke jsme si zabukovali hotel a těšili se na víkend bez dětí. Závody jsme spojili s návštěvou Bratislavy.

1
0

Finn Tréninkový kemp 2020 - změna

2020-09-03, Jiří Outrata

Vážení finnaři,

jelikož se letos na plánované soustředění na Lipně před MČR přihlásili pouze tři z Vás a jelikož Baban letos bohužel nemůže přijet, rozhodli jsme se s Rudou Lidaříkem uspořádat soustředění pouze jednodenní ve čtvrtek 17.9. v Kovářově. Se Štěpánkou je vše domluvené, takže sraz je v klubu ve středu večer a ve čtvrtek budeme jezdit dle větru 3 až 4 hodiny a jinak se budeme trochu věnovat teorii. Možná přijede i Ondra. Z klubu nám půjčí bojku a za ubytováni ze středy na čtvrtek budou chtít 100 Kč. Těším se, že se tam ve zdraví sejdeme a že si před mistrovstvím dobře zajezdíme....

0
0

Německé mistrovství IDM 2020

2020-08-20, Vladimír Skalický

Po jedné rozjížďce na Dářku a bezvětrném Rakousku jsem se vydal na mistrovství Německa na Steinhuder Meer kousek za Hanoverem. Předpověď byla pěkná. Sice 32°C, ale vítr 6-8 m/s . Pondělí cesta, v úterý trenink. Středa zahájení závodu a šup na vodu. 71 lodí z 6ti států.

0
0

Copyright © 2001 - 2024, All rights reserved. www.finnclass.cz Powered by exnet
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
App version: 1.2.5