Aktuality

Zpráva z Mistrovství Evropy třídy Finn na Balatonu

2023-05-22, Matouš Červenka

Csopak je domovský klub mistra světa dvojnásobného mistra Evropy a stříbrného olympijského medailisty z Tokia Zsombora Berecze, a pod jeho záštitou se akce konala.

Závodu jsme se zúčastnili 3 čeští finnaři, Matouš Červenka, Vladimír Skalický a Zdeněk Gebhard. Většinu dnů bylo zima kolem 12 stupňů, silný vítr a déšť. Tvrdé podmínky a velké vlny držely české finnaře v průměru, sílu větru dokresluje cca 8 zlomených stěžňů a nebrutálnější rozjížďku, s nárazy až 17 m/s dojelo jen 19 lodí. Jakmile vítr zeslábl a vlny se zmenšily, hned jsme se začali objevovat v top ten. Zdeněk dal jednu šestku, já jsem dal jednu devítku a jednu rozjížďku jsem dokonce vyhrál, což se podařilo českému finnaři na ME naposledy před 20-ti lety. 

6
0

Pohár města Česká Skalice - reportáž

2023-05-22, Martin Kaloš

Tak kluci finnařský – určitě mi dáte za pravdu, že květnová Rozkoš ani letos nezklamala- kdo tam byl, určitě nelitoval! Vypadalo to už pár dní předem na Windguru jako jachtařský víkend snů. Předpověď sobota 7 - 8 metrů i víc a neděle o trochu míň a konečně i trochu tepla. Počet přihlášených finnařů tomu ale moc neodpovídal a to ještě přijel flotilu posílit přímo z balatonského pekla Vláďa Skalický a líčil nám čerstvé zážitky s vlnami a zlomenými stěžni soupeřů na ME. Přihlášení byli ostřílení borci i stříbrná skupina včetně méně často vídaných borců Ferdy Keršnera, Mirka Šilhavého a Víti Moučky. Ostatní se potulují na moři, v cizině, na závodech s dětmi vlastními i cizími, na zahrádce a kdovíkde jinde…V pátek večer je na Rozkoši poctivých 8 stupňů tepla a finnaři nezvykle brzo opouštějí diskusní rumové kroužky, aby byli čerství na ranní předpovídanou brízu.

6
0

Pohár města Česká Skalice 2023

2023-05-15, Miloš Kormunda

Dovoluji si Vás pozvat na pohárový závod Pohár města Česká Skalice, který se koná již tento týden na Rozkoši. Přihlásit se je možné na stránkách ČSJ https://sailing.cz/prihlasky/231803, za zvýhodněné startovné pro přihlášené a zaplacené do úterý 16.5. do půlnoci. Potom je navýšení o 200 Kč, tj. na 1000,- Kč pro lodní třídu Finn. Těšíme se na Vás.

0
0

Pálavská, 6. - 7.5.2023

2023-05-09, Láďa Hyrš

K letošnímu ročníku by se hodilo pár přívlastků:

  • první můj letošní pohárový závod.
  • zahraniční účastník jeden, celkem slušných 17 lodí.
  • další Devotka a za kormidlem Víťa Moučka.
  • znovuzrozený Vojta Nalezenec – opravená obytka a úspěšné ukončení šetření loňské dopravní nehody.
  • nová obytka a za jejím volantem navrátilec Jára Šilhavý...
1
1

Reportáž HAAS+SOHN

2023-04-21, Kamil Ščerba

Pro většinu z nás to byl první závod sezóny avšak pro místní a některé z přilehlých krajů již druhý nebo dokonce třetí. Předpověď byla jaká byla, na závody jezdíme, protože chceme a jachting milujeme. Vypršelo se v pátek, v sobotu ráno trošku zábly ruce při strojení lodě ale to k dubnovému jachtingu patří. Místní byli skvěle připraveni, v klubovně příjemné teplo z kamen sponzora HAAS SOHN.

5
0

Noprosu Cup - reportáž

2023-04-13, Martin Vacula

Druhý závod na Mácháči - účast devět Finnů, o dva víc než minuli týden. Sobota předpověď slabý vítr a opravdu to tak dopadlo. Na neděli hlášený vítr 4-7 m/s který sliboval pěkný jachting. Od první rozjížďky se opravdu závodilo, pořadí se hodně měnilo. Nakonec se odjeli tři pěkné rozjížďky a celkové pořadí Zdenda, Venca a já.

Díky všem co přijeli, doufám že tento týden nás bude ještě víc. Také děkujeme sponzorovi a další víkend se na Vás těšíme na prvním letošním pohárovém závodě.
Výsledky: https://finnclass.cz/race/2733

0
0

Copyright © 2001 - 2024, All rights reserved. www.finnclass.cz Powered by exnet
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
App version: 1.2.3