Aktuality

Vítězem SKIRegaty Martin Plecitý

2008-04-18, Cintl Václav, jr.
Během závodu Pohár HAAS+SOHN byla dokončena letošní SKIRegata jachtařskou částí. Vítězem se stal po dramatickém boji Martin Plecitý, který tak převzal pomyslné žezlo od Michala Hrubého, posledního vítěze. Ten se na výsluní vyhříval 2 roky, neb loňský ročník se pro nedostatek sněhu nekonal.
0
0

Na Gardě zvítězil Gašper Vinčec

Na Lago di Garda se jel minulý týden tradiční závod Expert Olympic Garda. V slušně nadupané konkurenci 40 borců se z vítězství radoval Gašper Vinčec, před Jonas Hoegh-Christensenem a Ed Wrightem. Z našich se nejlépe vedlo Tomáši Vikovi, který obsadil 12. místo. Ruda Lidařík byl 15., když se blísknu v poslední jízdě 4tým místem a Michaela Maiera srazily na 19. místo technické problémy v prvních dvou rozjížďkách.
0
0

Pohár zahájen Pohárem HAAS+SOHN Rukov

2008-04-14, Cintl Václav, jr.
O uplynulém víkendu odstartoval na Máchově jezeře Pohár ČR závodem Pohár HAAS+SOHN Rukov. Pro termínovou kolizi se závodem na Gardě chyběla česká špička, ale i tak se na startu sešla kvalitní flotila čítající 19 závodníků. Předpověď slibovala větrnou smršť, která se však nekonala a tak se odjely 4 rozjížďky ve slabém a středním větru diskutabilní kvality.

Pro všechny třídy je závod Pohárem ČR 2008
 Pro všechny třídy je závod vypsán s koeficientem 5 - Mezinárodní závod.

0
0

Na Mácháči zahájena sezóna Jarním závodem

2008-04-08, Cintl Václav, jr.
První dubnový víkend odstartovala na Máchově jezeře nová tuzemská sezóna Jarním závodem. Flotila čítala úctyhodných 16 finařů včetně 5ti juniorů a jedné finařky. Po kratkém čekání se v sobotu odpoledne všichni odebrali na vodu, by ve střením větru absolvovali 3 rozjížďky. Hned tu první se v plné parádě ukázal loňský král Máchova jezera Ivan Rameš, který vyhrál systémen start-cíl před marně dotírajícím Vencou Cintlem ml. Třetí, i přes první letošní penaltu, dojel Martin Plecitý.
0
0

Na Mallorce kraloval Ainslie

2008-04-01, Cintl Václav, jr.
39. ročník tradiční regaty Princess Sofia Trophy opanoval na Mallorce Ben Ainslie. Druhý skončil Chorvat Ivan Kljakovič a třetí Američan Zach Railey. Závodu se zúčastnili i dva čeští reprezentanti. Michael Maier, který skončil 25tý, a Tomáš Vika (34.).