Aktuality

Baban Cup I a SKI Regatta 2006

2006-04-18, Cintl Václav, jr.

O velikonočním víkendu byla s týdenním zpožděním zahájena nová finařská sezóna. Úvodním podnikem byl Baban Cup I, který hostilo Máchovo jezero za pořadatelství Jachtklubu Česká Lípa, a který byl současně i jachtařskou částí SKI Regatty. Na startu se sešlo 17 lodí s téměř kompletní domácí špičkou.

2006-04-10, Cintl Václav, jr.

Letošní sezóna odstartuje proti plánu s týdenním skluzem. Led na Máchově jezeře je od sobotního podvečera už minulostí, a tak si Vás Jachtklub Česká Lípa dovoluje srdečně pozvat na první závod této sezóny, kterým je Baban Cup I. O tomto velikonočním víkendu se tedy poprvé pojede o body do dalšího ročníku Mácháčské ligy a Baban Cupu. Důležitější je však ta skutečnost, že tento závod se započítává i do SKI Regaty.

0
0

Jarní pohár na Máchově jezeře kvůli ledu zrušen!!!!

2006-04-05, Cintl Václav, jr.
První letošní závod na Máchově jezeře Jarní pohár, který se měl konat tento víkend 8.-9.4.2006, je kvůli ledové pokrývce rybníka bohužel zrušen. Pořádající klub Jachtklub Česká Lípa byl nucen takto rozhodnout po dnešní obhlídce v místě konání s přihlédnutím k předpovědi počasí v následujících dnech. Další závod, kterým je Baban Cup I, by měl proběhnout podle plánu vzhledem k růstu denních teplot, které jsou očekávány o víkendu a v následujícím týdnu.
0
0

Aktuální ledové zpravodajství z Máchova jezera

2006-04-03, Cintl Václav, jr.
Z Máchova jezera přináším zatím bohužel nepříznivé zprávy. Plochu stále pokrývá led. Během víkendu se led pod výživnými paprsky slunce viditelně tenčil a nasákaval vodou. Jachtklub Česká Lípa má na Máchově jezeře stálého pozorovatele v osobě Jana Hrinšala, který každý den situaci monitoruje a informuje vedení klubu. Jak bylo napsáno minule, konečné rozhodnutí padne ve středu odpolene. Zústaňte proto on-line.
0
0

Expert Olympic Garda 2006

V druhé polovině března se jel další závod série Eurolymp, a sice Expert Olympic Garda 2006. Na startu se sešlo 34 finařů ze 12ti států, mezi kterými se neztratila ani čtveřice našich borců. Během 5ti dní se odjelo 10 regulérní rozjížděk plus jedna finálová, tzv. Medal Race s nejlepšími deseti jezdci průběžného pořadí.