Aktuality

Finn Gold Cup 2005 v Moskvě - zpráva od Michala

2005-09-16, Hrubý Michal

Ahoj z Ruska, dneska jsme odjeli tři rozjížďky a byl to dlouhý den. Byli jsme s Rudou v jedné skupině. Vítr během dne postupně zesiloval a dosáhnul maximálně 7 m/s, ale hodně se měnil. V první rozjížďce jsem hodně pokazil start a první stoupačku a na první bojce jsem byl asi 10 od konce. Pak jsem začal trochu riskovat a to se vyplatilo. V cili 17 místo.

0
0

Finn Gold Cup 2005 v Moskvě - 2. den

2005-09-14, Cintl Václav, jr.

Druhý den závodu poznamenal nedostatek větru. Podařilo se odkroutit pouze jednu rozjížďku ve žluté skupině, kterou ve finále s velkým náskokem vyhrál Ben Ainslie. V zelené skupině se neodjela žádná rozjížďka, i když byla dvakrát odstartována. V jednom případě se podařilo odjet 3 kola ze čtyř a v momentě přerušení se pohyboval náš reprezentant Michal Hrubý na výborném 7. místě. Oficiální stránky závodu...

0
0

Finn Gold Cup 2005 v Moskvě - první zprávy

2005-09-12, Hrubý Michal

Přímo z Moskvy se nám ozval zahraniční spolupracovník našeho webu a přímý účastník bojů o titul Mistra světa Michal Hrubý. Dneska se v Moskvě začalo na ostro závodit, a tak přikládám Michalů příspěvek k prvnímu dni. Docela se našim zatím daří, tak držte palce!

0
0

Mistrovství ČR 2005

2005-09-09, Cintl Václav, jr.

V rámci tradičního závodu Lipno Regaty (dříve CERE) se na začátku září konalo MČR v Jachtklubu v Černé v Pošumaví. Větrná předpověď neslibovala hory doly, a tak se na startu sešlo jen 17 závodníků. Až na maroda Babana však kompletní česká špička. Bohužel, počet zahraničních účastníků se rovnal nule, neb současně probíhaly dvě tradiční regaty v Německu.

0
0

Veteran Cup 2005 v Brně

2005-08-25, Hýža Jiří
Od roku 1990 po dlouhých 15ti letech se vrátil Veteran Cup opět na brněnskou přehradu. Ve slušném počtu 24 Finnů, i se zahraniční účastí, se během tří dnů podařilo odjet pouze dvě celkem přijatelné rozjížďky. Další odstartované rozjížďky měly pouze jepičí života a po několika minutách byly zrušeny.
0
0

Mistrovství Evropy lodní třídy Finn

2005-08-19, David Křížek

Přidávám ještě jeden článek k Mistrovství Evropy od Kreysona, který zde působil jako reprezentační trenér. Článek je převzat ze stránek svazu.

Ve švédském Kalmaru skončilo Mistrovství Evropy olympijské lodní třídy Finn. Zcela suverénně zvítězil Brit Ben Ainslie, který vyhrál prvních pět rozjížděk v řadě. Na druhém místě skončil Novozélanďan Dan Slater a třetí byl Vincec Gasper ze Slovinska. Celkem zde závodilo 73 jachtařů.