Aktuality

Junioři opanovali Memoriál Bruno Hámy

2005-05-25, Cintl Václav, jr.
Na Máchově jezeře pokračovala Mácháčská liga Memoriálem Bruno Hámy za pořadatelství YC Doksy. Na startu se sešlo 10 lodí, což byla vzhledem k probíhajícímu veteránskému Gold Cupu slušná účast. V sobotu od rána vál střední vítr, který však během dne slábnul, až odpoledne umřel úplně a v neděli se už nevzpamatoval. V těchto podmínkách se podařily odjet dvě rozjížďky.
0
0

Finn World Masters 2005

2005-05-24, Cintl Václav, jr.

Minulý týden se od pondělí do pátku na sopečném jezeře Lago di Bracciano nedaleko Říma uskutečnil veteránský Gold Cup, neboli Finn World Masters. Na startu se sešlo 168 závodníků z 15ti zemí, což je historicky druhá nejvyšší účast. V poli sice chyběl loňský vítěz Larry Lemieux, ale i tak konkurence byla obrovská a naši borci se v ní rozhodně neztratili.

2005-05-18, Cintl Václav, jr.

Na Lago di Garda se jel další závod série Eurolymp Expert Olympic Garda. Tento tradiční závod se pro letošek přesunul z březnového termínu na půli května a na startu se sešlo 33 finařů včetně tří našich: Michaela Maiera, Michala Hubého a Rudy Lidaříka. Během závodu foukal silný vítr kolem 12 m/s který umožnil odjet 11 rozjížděk.

0
0

Pálavská regata Home Credit 2005

2005-05-11, Cintl Václav, jr.

Na Nových Mlýnech se jel druhý závod Českého poháru, poprvé v rámci Pálavské regaty. A byla to premiéra vskutku vydařená. Začínalo se již v pátek a větrné podmínky byly vynikající. Svěží vítr 6-8 m/s, nárazy 10-12 m/s. Ve svižném tempu bez zbytečných prostojů se odjeli čtyři rozjížďky, v nichž si suverénně počínal Michal Hrubý a pouze ve čtvrté jízdě se musel sklonit před uměním Jirky Hýži. Ten po prvním dnu figuroval na druhém místě a třetí v pořadí byl Michael Gubi z Rakouska.

0
0

Memoriál ing. Böhma

2005-05-10, Cintl Václav, jr.
Na Máchově jezeře pokračovala finařská sezóna dalším závodem pořádaným Sokolem Staré Splavy, a sice mem. ing. Böhma. Vzhledem k tomu, že se v tomto termínu jel též pohárový závod na Nových Mlýnech, sešlo se na startu jen 5 lodí. Závodilo se pouze v sobotu, neb v neděli foukal příliš silný vítr a finaři se rozhodli sledovat závody pouze ze břehu.