Aktuality

Světový žebříček finnů 2023

2023-10-15, Matouš Červenka

Jak jsem slíbil, přináším trochu bližších informací o světovém žebříčku lodní třídy finn.

Přesně před rokem (říjen 2022) začala IFA vydávat nový světový žebříček. Ne že by něco podobného neexistovalo už dříve, ale s koncem profesionálů se IFA snažila sjednotit pravidla, jak a z čeho se to bude počítat a tím motivovat nás amatérské finnaře k co nejvíce účastem. Vychází 4x ročně.

3
0

O pohár pivovaru Kocour

2023-10-15, Václav Cintl

První říjnový víkend se na Máchově jezeře završil další ročník Poháru ČR a také celá finařská sezóna na Mácháči závodem O pohár pivovaru Kocour. Větrná předpověď na winduru slibovala na oba dva dny skutečný fičák, čož některé borce na Mácháč nalákalo, ale možná ještě větší část odradilo. I tak se na startu sešlo slušných 16 finařů a pro jistotu se už na nástupu rozdávali sixpacky z dílny pivovaru Kocour – na kuráž. 😊

3
0

Mistrovství Maďarska Balatonfüred

2023-10-13, Vláďa Skalický

Z Gardy (ME masters) jsem zamířil po italských dálnicích, které mě překvapily svojí kvalitou, na maďarské mistrovství. Jakoby přede mnou finišer pokládal asfalt a bílá barva značení ani nestihla zaschnout. A takové jsou až k rakouským hranicím u Villachu. Rakušáci kvalitu silnic doháněli stažením všech aut nad 2,4t na váhu. Mých 3.520 kg – bylo OK (být se mnou má drahá Bára, tak by opravdu byla drahá 😊). Ale protože jsem sám tak mažu dál směrem k Balatonfüredu bez ztráty eura.

5
0

Oblečení FINN - uzávěrka přihlášek

2023-10-12, David Heneš

Přátelé Finnaři, blíží se termín uzavření objednávek na jednotnou uniformu, v tuto chvíli mám na seznamu 27 zájemců. Pokud ještě někdo váhá, ozvěte se prosím do neděle 15.10. na mail: dhenes1@ford.com. Přidávám preferovanou variantu výšivky. Věřím, že na prvním pohárovém závodu sezóny 2024 budeme všichni jako ze škatulky!

3
0

Report Burčáková regata

2023-10-10, Matouš Červenka

O minulém prodlouženém víkendu se konal na Nových Mlýnech tradiční pohárový závod Burčáková regata. Závod měl být původně mistrovstvím ČR a po výměně koeficientů s Lipnem zůstal jako čtyřdenní. Při souběhu s Gardou a s některými odřeknutými účastmi se sešlo v krásném počasí 14 finnařů. Předpověď slibovala větrný čtvrtek a sobotu, slabý pátek a neděli bezvětří na balení a vše se přesně vyplnilo. Závodu se zúčastnilo 7 lodních tříd, na dvou okruzích, LAR a  FB měli dokonce mistrovství a tak bylo skutečně plno. Přání finnů mít poněkud delší než půlhodinové rozjížďky bylo vyplněno zvýšením počtu kol na 3, takže i přes nižší počet rozjížděk jsme najezdili nejvíce kol, celkem 7 tříkolových rozjížďek.

4
0

International Finn cup 2023 - Trofeo Menoni

2023-10-03, Martin Plecitý

Fraglia Vela Malcesine, 29.9. – 1.10. 2023. Tradiční regaty na Gardě se zúčastnil Ruda Lidařík, Martin Jozíf a já. Celkem startovalo 64 finnů ze 14 zemí. Počasí bylo nádherné, tak jako asi u nás, teplo a slunečno – to by značilo pěknou Oru. Skutečnost byla lehké zklamání – v pátek i sobotu se sice odjely vždy 2 rozjížďky, ale za slabého větru. Startovalo se vždy opakovaně až na černou vlajku – nestandardně byla otázka, která strana čáry je ta pravá. Taktika vedení stoupačky byla složitá.

7
0

Copyright © 2001 - 2024, All rights reserved. www.finnclass.cz Powered by exnet
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
App version: 1.2.5