Aktuality

MS v Cadizu - 5. a 6. den, aneb olympijská jistota

2003-09-24, Michal Hrubý

V Cadizu je dobojováno. Titul Mistra světa obhájil po velkém boji obhájil Brit Ben Ainslie, před zle dotírajícím španělem Rafaelem Tujillem a dalším ostrovanem Andrew Simpsnem. Naši splnili očekávání a vybojovali účastnické místo na Olympijských hrách v Athénách 2004, konkrétně 22. místo Michaela Maiera v celkovém pořadí znamenalo v sedmé místo mezi 11 kvalifikujícími se národy. Tuto jistotu už měl Michael před poslední rozjížďkou po vydařeném pátém dni, ke kterému nám následující komentář poslal Michal Hrubý.

0
0

MS v Cadizu - 3. a 4. den

2003-09-22, Cintl Václav, jr.

V pátek a v neděli pokračovalo v Cadizu Mistrovství světa dalšími čtyřmi rozjížďkami. Náš reprezentant a zároveň zpravodaj Michal Hrubý k nim napsal následující komentáře.


0
0

MS v Cadizu - 2. den

2003-09-19, Cintl Václav, jr.

Včera pokračovalo MS v Cadizu dvěma rozjížďkami. Michal Hrubý k tomu napsal: "Včera jsme ujeli dvě rozjížďky a na vodě strávili 8 hodin.V první rozjížďce jsme jeli 4x nahoru a cil byl ještě k tomu dole. Druhá rozbila o jedno cele kolo kratší. Michal je zatím celkové 20 a včera si stěžoval ze mu to na zaďáka nešlo a ztrácel. Já jsem 40 a včera jsem jel dvě vyrovnané rozjížďky 36, 37. Vítr byl opět celkem silný (14 - 25 uzlů). Večer jsme toho měli oba dva dost.

0
0

MS v Cadizu - 1. den

2003-09-18, Cintl Václav, jr.

Finaři mají za sebou první dvě rozjížďky, v nichž se našim reprezentantům příliš nedařilo. První rozjížďku foukalo podle SMSky od Michala Hrubého 6 m/s, v druhé vítr zesiloval až do 15ti metrů. Po prvním dnu je Michael Maier 16. za rozjížďky 28 a 15 a Michal Hrubý je 43. (39, 50). Celkově se nejvíce vedlo Sebastianu Godefroidovi (BEL 7), který byl druhý a první. Překvapivě druhý je Ir David Burrows (5, 2) a třetí Dán Jonas Hoegh-Christensen (4,3). Hlavní favorit Ben Ainslie je zatím čtvrtý (3, 5). V závodě nebylo nouze o překvapení, protože hned první rozjížďku vyhrál nečekaně Joao Signorini z Brazílie a králem prvních stoupaček byl určitě Alejandro Colla, který točil první návětrnou bóji první, resp. třetí.

0
0

Mistrovství světa v Cadizu

2003-09-17, Cintl Václav, jr.
Dnes začalo naostro Mistrovství světa v Cadizu také pro třídu Finn dvěma rozjížďkami. Ve hře máme dvě želízka, Michaela Maiera a Michala Hrubého, kteří se bojují o účast na Olympijských hrách v Athénách. Tak jim držme palce! Pokud M.H. dodrží svůj slib, tak by měli na stránkách vycházet autentické reportáže přímo z dějiště mistrovství. Závody můžete sledovat na www.cadizworlds2003.com.
0
0

Český pohár na Nechranicích - Hop Regata

2003-09-17, Cintl Václav, jr.
O uplynulém víkendu se jel předposlední závod Českého poháru, HOP Regata na Nechranicích. Na startu se sešlo 18 finařů, což bylo nad očekávání. Spolu s námi startovaly v závodě též Evropy, Lasery a 420ky, čemuž byla přizpůsobena i trať závodu (modifikovaný trapezoid). Na jednu stranu je nutno říct, že volba tratí pro jednotlivé třídy byla správná z hlediska střetávání se jednotlivých tříd během rozjížďky, na druhou stranu však její délka byla pro finaře zcela nedostatečná. Ale k tomu později.
0
0

Copyright © 2001 - 2024, All rights reserved. www.finnclass.cz Powered by exnet
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
App version: 1.2.3