Aktuality

Open Swedish Championship

2003-06-17, Cintl Václav, jr.

Těsně po skončení Mistrovství Evropy začalo ve švédsku i místní Mistrovství, které bylo i součástí světového poháru s Gradem 2. Moc účastníků z předcházejícího Eura tady nezůstalo, a tak se na startovní čáře sešlo jen 13 finařů. Mezi nimi s přehledem kraloval Cliffton Webb (NZL 27), druhý skončil Christoph Burger (SUI 7) těsně před Kristianem Adremanem (SWE 7). Tady jsou výsledky...

1
0

Skončilo Mistrovství světa veteránů - máme medaili

2003-06-14, Cintl Václav, jr.
Včera bylo zakončeno Mistrovství světa veteránů na německém jezeře Scweriner See poslední rozjížďkou. V té měl ještě reálnou šanci na celkové vítězství Roman Teplý. Němci z místního klubu, za který jezdí oba borci ze špice výsledkové listiny, nenechali nic náhodě a ještě s dalším místním jezdcem předvedli nefér týmovou jízdu na Romana, tzv. klasický "východoněmecký styl". Roman ač točil návětrnou bóji jako první této přesile nakonec podlehl a nepomohla ani výpomoc italských bratří Bosettiových (alias Bud Spencera a Terence Hilla) ze druhé skupiny, které chtěli tomuto neférovému boji udělat přítrž. Roman dojel nakonec pátý a klesl tak na celkové třetí místo, když se před něj dostal "místňák" Andre Budzien. Velká škoda technických problémů v první rozjížďce, kdy musel Roman odstoupit z prvního místa, protože to nakonec rozhodlo, že místo celkového vítězství z toho bylo "jen" třetí místo. Každopádně je to vynikající úspěch, ke kterému Romanovi jménem tvůrců Webu srdečně gratuluji a doufám, že se jim dokonale pomstí za rok v Cannes.
0
0

Veteráni jdou do finále

2003-06-13, Cintl Václav, jr.
Včera se jela pátá rozjížďka na Gold Cupu veteránů. Bohužel se žádný ze stálých zpravodajů neozval, takže pouze telegraficky. Dařilo se našim dvou nejlepším jezdcům Romanům Teplému a Babickému, kteří zajeli druhé, resp. třetí místo. Teplas se tak vyšvihl na druhé místo a stále živí naději na celkové vítězství, když včera Bieberitz zajel zatím svoji nejhorší rozjížďku - 6. místo. K vítězství potřebuje Roman vyhrát a Bieberitz aby dojel čtvrtý a horší.
0
0

Kontrolní závod na Seči

2003-06-13, Jan Čajčík
O tomto víkendu se jel závod na Seči, který prověřil závodnickou trpělivost v souladu s pravidlem 42. Na startu se sešlo 10 lodí včetně nejmladších Hrnčálů. V sobotu byla úplná flauta. S bídou se odejela jedna rozjížďka. Na čele sváděl tuhý boj Jiří Lejhanec st. a Tomáš Pop.
0
0

Veteráni pokračovali větrnou rozjížďkou

2003-06-12, Cintl Václav, jr.
Včera pokračovalo Veteránské MS další rozjížďkou, která se odjela za silného větru. Nejvíce se z našich dařilo Romanu Teplému, který dlouho vedl s obrovským náskokem, ale zvrhl se a dojel nakonec druhý. V celkovém pořadí se posunul již na 36. místo (bez krtání), ale co je důležitější, při krtání by mu patřila aktuálně 2. pozice!!! Pokud si ovšem dvakrát "nehrábne" vedoucí muž Eberhart Bieberitz, který má závod perfektně rozjetý (2, 1, 1, 2), bude to asi maximum, co bude moci dosáhnout.
0
0

Copyright © 2001 - 2022, All rights reserved. www.finnclass.cz Powered by exnet
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
App version: 1.0.2