Aktuality

Aktuální vydání žebříčku ISAF

2003-07-09, Cintl Václav, jr.

Dne 2. července byl zveřejněn nový žebříček olympijských tříd. Ve finech se doposud vedoucí muž Karlo Kuret (CRO) propadl až na čtvrté místo a na čele jej vystřídal Sebastian Godefroid (BEL). Druhé místo si udržel Mateusz Kusznierewicz (POL), těsně před Benem Ainsliem (GBR). Nejlepší z našich si oproti minulému vydaní polepšil o 4 příčky na 16. pozici.

A co další naši: Michal Hrubý je 34., Ruda Lidařík 57., Jirka Hýža 64., Venca Cintl ml. 158., Martin Plecitý 165., Roman Babický 168., Roman Teplý 193., Ivan Rameš 194. a Jirka Outrata 196.

0
0

Eurolymp - SRW, Kieler Woche a celkově

2003-07-08, Cintl Václav, jr.

Poslední dva týdny v červnu se jeli dva závody ze série Eurolymp, které již prakticky rozhodli i o celkovém pořadí (neb poslední závod Eurolympu v Rakousku se loni ve Finech nejel a ani letos to nevypadá na jeho uskutečnění). První z nich, Scandian Race Week, se jel v Dánsku bez našich reprezentatnů za slabé účasti pouhých 14 lodí. Na stupních se seřadili samí domácí borci - suverénně vyhrál Soren Holm před Jonasem Hoegh-Christensenem a Tomasem Laursenem.

0
0

MS (modrá stuha, ne mistrovství světa) Hracholusek

2003-07-07, Zdeněk Smetana
O víkendu se na tradičním závodu o Modrou stuhu Hracholusek sjelo neuvěřitelných 20 Finnů. Předpověď slibovala větrno a vyšla. Hned první rozjížďka byla vypsána jako závod o Modrou stuhu.Kdo to na Hráškách zná, tak start u jachťáku, točná bóje za Radostí ve skalách a zpátky okolo jachťáku k hrázi. Aby to bylo hodnotnější, tak na 3 kola, takže bratru vzdušnou čarou 27 km. A protože se nahoru křižovalo, tak si mnozí sáhli do svědomí, co dělali v zimě. Chladný vítr od 6 do 10 m/s přispěl k nevšednímu jachtařskému zážitku.
0
0

Baban Cup II

2003-06-27, Cintl Václav, jr.
O předposledním červnovém víkendu se jel druhý závod ze série Baban Cupu. Oproti prvnímu závodu razantně prořídla účast, a to přesně na třetinu. To bylo zejména v důsledku termínové kolize s tradičním Orlíkem a se závody na Seči. Na startu se tak sešlo 8 lodí. (Pozn. k závodu se sice sjelo 10 závodníků, ale Pumpičky to pojali hodně odpočinkově a prostě se jim ráno nechtělo.)
0
0

O perníkovou chaloupku na Seči

2003-06-27, Karel Čajčík
Tradičního Sečského závodu se zúčastnilo 7 Optimistů, 7 Finnů, po třech Evropách a Pirátech. Všem přálo počasí. V sobotu foukal slušný střední vítr, takže někteří začínající finnaři odložili účast až na neděli. Zato optíci srdnatě závodili. V sobotu i v neděli, kdy vítr již byl slabší, byl mezi optimisty jasně nejrychlejší Dominik Vlček z Nového města n.M. V neděli se výrazně zlepšil Radek Dostál z YC Pardubice, kterému se v sobotu za silného větru nedařilo.
1
0

Copyright © 2001 - 2021, All rights reserved. www.finnclass.cz Powered by exnet
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.